: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :


W dniu 15.03.2010r. w ramach działań związanych z realizowanym projektem „Młodzi z ekologią na Ty” Gimnazjum przyjęło niecodziennych gości. Byli to przedstawiciele jednej ze szkól włoskich oraz polscy liderzy projektu pilotowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Europejskich. Spotkanie stanowiło ważny punkt w partnerskich działaniach polsko-włoskich.
Uczniowie gimnazjum – uczestnicy ekologicznego projektu zaprezentowali efekty swoich dotychczasowych działań. W różnorodnych formach : scenek dramatycznych, prezentacji multimedialnych oraz tablic informacyjnych przedstawili swoje projekty, które nazwali:
- „Wyhodujemy” … piękne Świnice,
- „Ekologiczne smerfy dla przedszkolaków”,
- „Na tropach ekologicznych przestępców”,
- „Jaki Ner jest naprawdę…”.
Na prawie półroczne działania uczniów składały się liczne inicjatywy. Gimnazjaliści przeprowadzali wywiady, konstruowali oraz analizowali ankiety, ustalali regulamin konkursów plastycznych, przyznawali nagrody, z własnej inicjatywy a dzięki wsparciu zainteresowanych sponsorów zakupili prawie 100 drzewek z myślą o zadrzewieniu ważnych miejsc w Świnicach. Szukali miejsc nielegalnych wysypisk, oznaczali je na samodzielnie wykonanej mapie. Pomyśleli również o edukacji ekologicznej dla przedszkolaków. Starali się poznać prawdę o czystości wód Neru.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że swoje dokonania przedstawili gościom w bardzo ciekawej formie – dowcipnie skonstruowanych scenkach. Nie zapomnieli o strojach, charakteryzacji i scenografii.
Prezentacje uczniowskie zyskały uznanie wszystkich, którzy wzięli udział w spotkaniu. Zaszczycił je swoją obecnością, fundując pamiątkowe książki dla gości, Wójt Gminy Pan Krzysztof Próchniewicz. Cieszy fakt, że wspierała nas swoją obecnością Pani Jolanta Chmielecka – Viceprezes Stowarzyszenia „Mamy Wielki Serca”.
Udział uczniów w projekcie „Młodzi z ekologią na Ty”, to ważny krok w budowaniu tożsamości szkoły. Pracą uczniów kierowały Pani Danuta Ławniczak i Pani Zofia Czubińska.

Zofia Czubińska Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"