: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :


Powstanie i dynamiczny rozwój programu "Śpiewająca Polska" spowodował powrót śpiewu chóralnego do szkół i podniósł rangę przedmiotów artystycznych. Obecnie obejmuje on 408 szkół, których uczniowie poznają polski i światowy repertuar muzyczny. W ramach programu dofinansowane są dodatkowe lekcje śpiewu, comiesięczne spotkania dyrygentów, warsztaty dla prowadzących chóry oraz doroczne przeglądy chórów szkolnych.
Śpiew i muzyka, z którymi spotykamy się po raz pierwszy w dzieciństwie, kształtują naszą wrażliwość artystyczną i wyobraźnię. Są pierwszym i najważniejszym kontaktem ze sztuką. Pozostając w pamięci na całe życie, wpływają na rozwój młodego człowieka i wyrabiają nawyk aktywnego uczestniczenia w kulturze. Śpiewanie w chórze jest znakomitą szkołą kształtowania osobowości, uczy odpowiedzialnej współpracy w grupie i wychowuje w szacunku dla wartości, jakie niesie sztuka.
II Festiwal Chórów "Śpiewającej Polski" przypadł w przeddzień Święta Niepodległości i odbywał się pod hasłem "Kocham Cię, Polsko!". Z okazji 90. rocznicy Odzyskania Niepodległości, Narodowe Centrum Kultury przygotowało akcję społeczno-edukacyjną "11 Dzielnych Ludzi", poświęconych wybitnym Polakom. Jednym z nich jest generał August Emil Fieldorf "Nil", dowódca Armii Krajowej, który za wierność wolnej Polsce zapłacił życiem. Właśnie generałowi "Nilowi" dedykowany był koncert finałowy.
Cieszymy się z uczestnictwa w Festiwalu najlepszych chórów szkolnych, biorących udział w programie "Śpiewająca Polska". Spotkanie to efekt pełnej wysiłku i zaangażowania pracy pedagogów i chórzystów, którym w tym miejscu serdecznie dziękuję. Bez Was, nie byłoby tego programu.
Życzę wszystkim uczestnikom programu "Śpiewająca Polska" wiele radości ze wspólnego śpiewu.
Krzysztof Dudek
Dyrektor
Narodowego Centrum Kultury

W programie "Śpiewająca Polska" uczestniczy także chór z naszej szkoły. W koncercie finałowym reprezentowły go chórzystki: Joanna Gąsińska i Magdalena Opas. Chór prowadzony jest przez P. Izabelę Ożadowicz.


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"