: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :W dniu 5 czerwca 2012 roku uczniowie klas drugich naszego gimnazjum wraz
z wychowawcami oraz dyrektorem p. Markiem Koniuszennym byli na wycieczce edukacyjnej w Warszawie. Celem wycieczki było poznanie walorów historycznych, kulturowych i turystycznych naszej stolicy.
W czasie podróży pilot wycieczki wskazywał interesujące miejsca, które warto odwiedzić np. Żelazową Wolę.
Warszawa powitała nas ładną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru Traktem Królewskim. Podziwialiśmy Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Plac Piłsudskiego oraz miejsca pamięci poległym w czasie drugiej wojny światowej.
Głównym celem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając to miejsce, każdy uczeń znalazł dla siebie coś ciekawego. W atrakcyjny, inny niż szkolny sposób można było zdobyć wiele wiadomości. Można było przeprowadzać eksperymenty, badać zachowanie własnego ciała w różnych sytuacjach.
Nasz pobyt w Warszawie wypadł na trzy dni przed EURO 2012. Mieliśmy możliwość obejrzenia z zewnątrz Stadionu Narodowego oraz naszych piłkarzy jadących na trening.
W drodze powrotnej ponownie oglądaliśmy panoramę Warszawy. W każdym tkwił pewien niedosyt – nie da się zwiedzić tak ogromnego miasta w jeden dzień, więc szkoda było odjeżdżać. Powrót do codzienności jest zawsze nieprzyjemny, a to co dobre szybko się kończy.
Cel wycieczki został w pełni zrealizowany.
Uczniowie i wychowawcy klas drugich serdecznie dziękują wszystkim, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć we wspaniałej wycieczce. Naszymi darczyńcami są: Urząd Gminy, Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie Oddział Świnice Warckie, Rada Rodziców przy Gimnazjum im. Św. Faustyny. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie finansowe. Dzięki niemu uczniowie niezależnie od zasobności materialnej rodziców mogli uczestniczyć w wycieczce. Mamy ogromną nadzieje na dalszą tak owocną współpracę.

Danuta Ławniczak
Jolanta Milczarek
Andrzej Kęska Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"