: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :W dniu 4 czerwca 2012r. uczniowie Gimnazjum im. św. Faustyny wzięli udział
w „Dniu Szkoły bez Przemocy”. To już po raz trzeci, w historii naszej szkoły, obchodziliśmy dzień bezpiecznej teraźniejszości i przyszłości, bezpiecznej szkoły, bezpiecznego świata.
To ważny dzień dla naszej społeczności szkolnej. Pragniemy, aby każdy uczeń czuł się w naszym gimnazjum dobrze i bezpieznie. Mając za wzór naszą Patronkę - Św. Faustynę zobowiązani jesteśmy do przestrzegania określonych zasad. Zasad, które nie godzą w drugiego człowieka ani go nie ranią.
W tym roku Dzień Szkoły bez Przemocy obchodziliśmy pod hasłem ,,Książka- lekarstwem na agresję’’. Dlaczego…, ponieważ wspólne czytanie pomaga zrozumieć świat i siebie, uczy języka, rozwija wyobraźnię, daje poczucie uznania dzięki budowanym więziom. Książka to dla młodego człowieka rzeka wiedzy. Dzień ten rozpoczął się krótkim apelem, podczas którego uczniowie klasy III B, Katarzyna Dzienia i Adrian Orzechowski, przypomnieli cele i założenia programu Szkoła bez Przemocy. Podkreślili ważną rolę książki w życiu człowieka, a także w procesie uczenia się. Następnie wszyscy gimnazjaliści wzięli udział w przemarszu ulicami Świnic. Protestowali negatywnym zachowaniom, zachęcali do wspólnego czytania mieszkańców Świnic oraz pracowników instytucji: ZEAS-u, UG, GOK-u, LBS, NZOZ, ,,MAMED’’. Eksponowali przygotowane przez siebie transparenty z hasłami typu: ,,Nie myślimy o przemocy, bo czytamy w dzień i w nocy’’, ,,Książka lekarstwem na zło’’, ,,Książka to mądry i wierny przyjaciel’’, ,,Dzień, Szkoła, Świat bez Przemocy’’. Promowali idee czytelnictwa, wręczali przygotowane przez siebie foldery o gminnej bibliotece.

Lidia Chmielecka Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"