: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :W dniu 22 kwietnia 2016r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w XII Targach Edukacyjnych przygotowanych przez PPPP w Łęczycy. Głównym celem targów było zapoznanie młodzieży gimnazjalnej z ofertą edukacyjną oraz możliwościami kształcenia i rozwoju w najbliższej okolicy. W hali sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy młodzież ponadgimnazjalna prezentowała oferty swoich szkół. Panowała tu atmosfera życzliwości, przyjaznych rozmów oraz cierpliwie powtarzanych odpowiedzi na pytania o możliwość kontynuowania edukacyjnej „przygody”. Nasi gimnazjaliści z dużym zainteresowaniem „krążyli” wokół stoisk targowych oferujących smakołyki oraz bogate materiały reklamowe.
W tym dniu trzecioklasiści gościli również w łęczyckich szkołach ponadgimnazjalnych na tak zwanych „Dniach Otwartych”. Wszystko po to, aby w czerwcu podjąć właściwą decyzję dotyczącą edukacyjnej i zawodowej przyszłości. Zwiedziliśmy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jadwigi Grodzkiej, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego, a także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stefana Wyszyńskiego.
We wszystkich szkołach uczniowie obejrzeli sale lekcyjne, ich wyposażenie, poczuli atmosferę szkoły oraz poznali zasady rekrutacji na rok szkolny 2016/2017. Na targach oraz w każdej z odwiedzanych szkół spotkaliśmy naszych absolwentów, którzy witali nas bardzo serdecznie i zapoznawali ze swoimi szkołami. Możliwość zobaczenia szkół „od środka”, porozmawiania z ich uczniami rozwiała wątpliwości wielu uczniów związane z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Trzecioklasiści zebrali wiele cennych informacji, które z pewnością przyczynią się do dokonania przez nich właściwego wyboru, zgodnego z ich zainteresowaniami.

Anna Choińska, Lidia Chmielecka


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"