: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :W dniu 22.04.2016 r. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum wzięli udział w sprzątaniu lasu w ramach realizacji Lokalnego Dnia Akcji na terenie Gminy Świnice Warckie. Obchody tego Dnia były jednym z punktów projektu „Litter Less - Śmieci mniej” realizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie. Ważnym celem projektu jest zdobycie przez młodych ludzi umiejętności wypracowania rozwiązań na problemy związane z ochroną środowiska i umiejętności wcielenia w życie zmian, w tym również tych dotyczących zachowań i postaw.
Podczas sprzątania zebraliśmy ponad 20 wielkich worków śmieci. Zlokalizowaliśmy dwa duże „dzikie wysypiska śmieci”, których lokalizację zgłosiliśmy odpowiednim urzędnikom gminy.
Wszyscy uczestnicy sprzątania wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejne będzie mniej obfite w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał młodzieży do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

Danuta Ławniczak


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"