: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :W dniu 14 kwietnia 2016 r. klasy pierwsze Gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Muzeum w Łęczycy by poznać historię Zamku Królewskiego i okolic. Młodzież zwiedziła zamek - muzeum z przewodnikiem.
SALA PIERWSZA
W sali prezentowane są portrety, meble gabinetowe oraz broń wschodnia i europejska. Galerię malarstwa otwiera obraz o tematyce alegorycznej włoskiego malarza z 1697 roku. W sali tej znajdują się też kule gliniane do proc i kule armatnie, fragmenty gzymsu Domu Nowego. Są też kopie broni średniowiecznej: halabardy, pika, partyzana oraz kopia turniejowa.
SALA DRUGA
W sali prezentowane jest malarstwo o tematyce rodzajowej i pejzażowej, meble związane z salonem i garderobą oraz ceramika stołowa i Diabeł Boruta we współczesnych rzeźbach i legendach.
SALA TRZECIA
Tradycyjne rzemiosło i sztuka ludowa regionu łęczyckiego, prezentowane na wystawie w specjalnej aranżacji, która jest tłem dla barwnej opowieści o codziennym życiu przeciętnej, wielopokoleniowej rodziny kowala, mieszkającej tuż pod miastem. Ekspozycja przedstawia stylizowane wnętrza chałupy wiejskiej z pocz. XX w., która składa się z 3 izb i wyposażona jest w oryginalne, pochodzące z tego terenu, meble i sprzęt
Udział w wycieczce edukacyjnej umożliwił młodzież pogłębienie wiedzy z zakresu historii, uzbrojenia, obyczajów, życia codziennego w średniowiecznym zamku. Zwieńczeniem wycieczki było wejście na wieżę zamkową, gdzie uczestnicy wyjazdu podziwiali piękną panoramę Łęczycy.

Jolanta Milczarek


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"