: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :Dnia 07.04.2016r. uczniowie klasy II b  Gimnazjum w Świnicach Warckich udali się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy.
„Schronisko  azyl  dla  bezdomnych  zwierząt.  Miejsce,  gdzie  nieważna  jest  metryka,  ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”
Ta wycieczka to znakomity przykład na to, że warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko do ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Dlatego w Gimnazjum zorganizowano w tym roku zbiórkę pożywienia dla zwierzaków ze schroniska. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę dla psów . Udało się zebrać 154 kilogramy pożywienia. Akcję zbiórki przeprowadzono również w sklepie „Społem” w Świnicach Warckich dzięki urzejmości pani kierownik gdzie mieszkańcy gminy przekazali 21 kilogramów karmy za co bardzo dziękujemy. Gmnazjalistów powitał pracownik schroniska, który opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instycucji, o tym jak należy witać się z psem, jakie są psie zwyczaje. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Młodzież zrozumiała, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty. Zachęcamy wszystkie szkoły do takiej inicjatywy i udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu możemy uczyć naszych wychowanków przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

Jolanta Milczarek


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"