: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” w Świnicach Warckich.
Współorganizatorzy: Urząd Gminy Świnice Warckie, Firma Eltrans Sp. z o. o. z Chorzowa, GOK w Świnicach Warckich, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej, Lokalna Grupa Działania „Między Wartą a Nerem”, Szkoła Podstawowa w Świnicach Warckich, Gimnazjum w Świnicach Warckich i Filia SP w Piaskach, Polskie Stronnictwo Ludowe w Świnicach Warckich, Związek Emerytów i Rencistów w Świnicach Warckich, Liga Obrony Kraju w Świnicach Warckich, Ludowy Klub Sportowy w Świnicach Warckich, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP, OSP Świnice Warckie, OSP Stemplew, Biblioteka Publiczna w Świnicach Warckich, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stemplewie, Laureaci poszczególnych edycji.
Uroczysta Gala odbyła się 31 stycznia 2016 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich. Kapituła Konkursu powołana przez Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” w Świnicach Warckich przyznała tytuł Człowieka Roku 2015 Gminy Świnice Warckie Panu Piotrowi Wawrzyniakowi oraz ks. Januszowi Kowalskiemu. Każda szkoła z terenu gminy wybrała swojego wolontariusza.
Gimnazjalnym Wolontariuszem Roku została Justyna Zielonka, uczennica klasy drugiej.
„Aby istnieć, trzeba uczestniczyć...”, by tworzyć, rozwijać, decydować. Taką postawę w szkolnej rzeczywistości prezentuje Justyna Zielonka, pierwsza w historii uczennica klasy drugiej, która zwyciężyła w konkursie. Posiada doświadczenie w pracy wolontariackiej, gdyż zdobyła już tytuł Młodzieżowego Wolontariusza Roku 2013.
Uczennica nie obawia się podejmowania nowych wyzwań, sięga po nie, nie tylko myślami, ale przede wszystkim czynami. Aktywnie więc uczestniczy w życiu klasy, szkoły i środowiska. Dba o integrację swojej szkolnej rodziny, współtworząc bogaty program wspólnych imprez i uroczystości. Doskonale sprawdza się również w roli koleżanki aktywnie wspierającej osoby, którym zdobywanie wiedzy i nabywanie umiejętności sprawia trudność. W ten sposób odpowiada na istotne potrzeby konkretnych osób.
Równie ważną płaszczyzną jej spotkań ze światem ludzkich niedostatków są akcje prowadzone przez szkołę. Mobilizuje, koordynuje oraz sama gromadzi góry grosza i nakrętek. Zawsze „dorzuca” od siebie dar, uczestnicząc w akcjach „Zostań Św. Mikołajem” czy „Świąteczna paczka”. Należała do grupy wolontariuszek wykonujących i sprzedających bożonarodzeniowe kartki, aby wesprzeć szkolne działania na rzecz potrzebujących.
Justyna rozumie, że „należy dawać to, co jakoś kosztuje, wymaga poświęcenia, pozbawia czegoś swojego...”, choćby czasu. Tego właśnie gimnazjalistka ofiarowuje najwięcej. Nie żałuje go, aby tańczyć, śpiewać i grać nie tylko w czasie gimnazjalnych świątecznych chwil. Godnie i aktywnie reprezentuje swoją szkołę podczas uroczystości lokalnych – „Dnia Ziemniaka” czy WOŚP. W pamięci wielu osób pozytywnie utrwalił się jej wizerunek w roli zagranej podczas przedstawienia z okazji gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Co ważne, uczennica angażuje się we wszelkie akcje i występy zupełnie bezinteresownie! Nigdy nie pyta, czy może tym razem dostanie szóstkę...? Dlaczego? Po prostu cieszy się z takich chwil i chętnie dzieli się nimi z innymi. Co jednoznacznie docenili uczniowie.
Istotne, że umiejętnie gospodaruje swoim czasem. Nie zapomina o obowiązkach uczennicy gimnazjum i szkoły muzycznej, jest czynną harcerką.
Słowa „Jestem, pomagam... chcę” są miarą jej dojrzałości i najpełniej opowiadają o sylwetce czternastoletniej gimnazjalistki-wolontariuszki.

Gratulujemy Justynie i jej rodzicom.


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"