: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :


Marta Tomczak - uczennica kl. IIIa - została pierwszą w historii Gimnazjum laureatką konkursu ogólnopolskiego.
Reprezentacja Komisji Europejskiej w Polsce przygotowała dla wyróżnionych i laureatów konkursu "Co się zmieniło w Twoim życiu dzięki funduszom unijnym" niezwykłą,dwudniową przygodę z Warszawą i .. Unią. Finał poprzedziły zorganizowane w przeddzień spotkania, prelekcje i wędrówki po nocnej stolicy.
Niesamowitym przeżyciem dla młodych ludzi stało się otwarcie wystawy plakatów poświęconych walce o prawa człowieka przez wnuczkę Andrzeja Sacharowa - rosyjskiego bojownika i antykomunisty, fundatora nagrody swego imienia. Atmosfera Biblioteki Uniwersyteckiej oraz podniosła tematyka spotkania wyzwoliły w uczestnikach wzruszenie i pozostawiły niezatarte wrażenia.
Najważniejszym jednak punktem ceremonii finałowej było przybysie Komisarz UE ds. Polityki Regionalnej pani Danuty Hubner, która osobiście wręczyła cenne nagrody. Powagi uroczystości dodawała obecność podsekretarza stanu w Ministerstwie Polityki Regionalnej Jerzego Kwiecińskiego oraz dyrektora Przedstawicielstwa pani Róży Thun i dyrektora Centrum Edukacji Obywatelskiej pani Alicji Pacewicz.
Na konkurs nadesłano 329 prac, z których wyróżniono 16 (po jednej z każdego województwa). Wśród finałowej piątki laureatów znalazła się nasza gimnazjalistka - Marta Tomczak.
Parafrazując słowa Abrahama Lincolna, że powinniśmy być dumni z naszego kraju, a kraj z nas; nasze Gimnazjum pełne jest podziwu dla Marty, dumy z jej osiągnięcia i nadziei na kolejne zasłużone sukcesy. Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości na stornie konkursu.

Zofia Czubińska


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"