: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :











W dniach od 27 do 28 kwietnia 2015r. uczniowie klasy II b przeprowadzili akcję "Flaga", która polegała na rozdaniu przygotowanych ulotek informujących o Święcie Flagiwśród uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz wśród pracowników Urzędu Gminy. Akcja miała na celu promocję nowoczesnych postaw patriotycznych i form manifestacji swojego patriotyzmu.Treść ulotki:

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej Sobota,
2 maja To polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami:
1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja.
Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
1 maja  to 11. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
2 majaDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Przypada on w Polsce 2 maja i ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa określa, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony. Na prostokątnych flagach układa się je w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości. Górny pas jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego. 2 maja jest także obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za granicą.
3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji
Konstytucja 3 maja uchwalona przez Sejm Czteroletni w roku 1791 – pierwsza spisana ustawa zasadnicza w Europie – była próbą reformy ustroju Rzeczypospolitej po jej pierwszym rozbiorze. Zapewniała prawa polityczne szlachcie i mieszczanom, brała pod opiekę chłopów. Znosiła liberum veto i wolną elekcję. Wprowadzała podział władzy na ustawodawczą, sądowniczą i wykonawczą, tę ostatnią składając w ręce króla i tzw. Straży Praw, zwiększała też liczebność armii. Od chwili uchwalenia Konstytucja stała się symbolem dążeń do odzyskania niepodległości i suwerenności Rzeczypospolitej, niezależnie od przeszkód wewnętrznych i zagrożeń zewnętrznych. Uczniowie wykonali również gazetki okolicznościowe z okazji: 11 lat Polski w Unii Europejskiej o Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Głównym założeniem przedsięwzięcia było zachęcenie do wywieszania flagi państwowej w polskie święta narodowe oraz propagowania polskich symboli narodowych.

Jolanta Milczarek






 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"