: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :


Koniec roku szkolnego przyniósł ogromny sukces. Nasze gimnazjum zajęło I miejsce w ogólnopolskim konkursie IDEA 2009. Jest to konkurs na najlepsze przedsięwzięcie uczniowskie. Nasi uczniowie:
Kinga Kubiak
Joanna Kaliszka
Magdalena Opas
pod opieką Arnolda Kaliszki
zakwalifikowali się do półfinału, a następnie finału ogólnopolskiego tego konkursu. Okazało się, że jesteśmy najlepsi spośród ponad 1100 szkół!!!

Finał odbył się w pięknym ośrodku konferencyjnym w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą. Uczestnicy musieli przygotować dokumentację przedsięwzięcia, prezentację graficzną, multimedialną i występ przed komisją, w której skład wchodzili przedstawiciele Ministerstwa Oświaty, Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i sponsorzy.
Przedmiotem naszego przedsięwzięcia był dworek Marii Konopnickiej w Gusinie. Zrobiliśmy dokładną inwentaryzację budynku i dokumentację fotograficzną. Ktoś, kto kiedyś będzie chciał odbudować zabytkowy dworek dostanie od nas jedyny istniejący plan.
Szkoła w nagrodę otrzymała tablicę multimedialną o wartości 7200 zł, a uczestnicy wartościowe nagrody, m.in. odtwarzacze mp4.
Organizatorzy przyjęli nas po królewsku, podczas 3 dniowego pobytu zafundowali nam wycieczkę po Warszawie, zwiedzanie Zamku Królewskiego i wizytę w kinie. Cieszymy się, że nasza praca została doceniona, a problem dworku poznało wiele osób.


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"