: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :











„Dzisiejsze spotkanie ma charakter wyjątkowy… To spotkanie pierwsze w kilkunastoletniej już historii Gimnazjum… Uroczystość, której bardzo brakowało w kalendarzu szkolnych imprez …”- tak uczennice klas trzecich, Aleksandra Mikołajczyk i Natalia Walczak, rozpoczęły w dniu 5 stycznia 2015 roku noworoczne spotkanie z Absolwentami… wybranymi Absolwentami naszej szkoły.
Początek każdego roku to czas postanowień, planów i nowych zamierzeń, ale to również wspaniała okazja do spojrzenia za siebie, na te dni… miesiące i lata, które odeszły do przeszłości. Był to jednocześnie doskonały termin na szczególną w rzeczywistości szkolnej uroczystość. Jej przebieg przedstawiał się następująco:
1. Powitanie zaproszonych gości przez dyrektora Gimnazjum p. Marka Koniuszennego. Wśród nich znaleźli się:
- p. Marta Sobczyńska, p. Katarzyna Dębska oraz p. Maksymilian Milczarek - absolwenci pierwszego gimnazjalnego rocznika;
- orkiestra dęta, której opiekunem i nauczycielem jest p. M. Milczarek, łącząca muzycznie uzdolnione osoby, w tym naszych absolwentów - Anię Milczarek, Kasię Zelbę, Radka Antoniaka, Maćka Barańskiego i Filipa Witułę (obok nich zasiedli nasi gimnazjaliści oraz dwaj uczniowie SP - Marta Górniak i Patryk Rozalski; młodych ludzi wsparł również p. Roman Dobiecki - dziękujemy);
- p. Przemysław Zielonka - słuchacz 1. roku studiów dziennych;
- Krystian Koralewski - uczeń klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej.
Obecny był również p. Andrzej Karkowski dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich, p. Urszula Kowalczyk - emerytowana nauczycielka naszego Gimnazjum, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agata Gąsińska oraz nauczyciele i uczniowie szkoły.
2. „Muzyczne” powitanie obecnych przez zespół wokalny „Mała Pozytywka”- wykonanie współczesnej interpretacji mało znanej kolędy.
3. Przekazanie najbardziej aktualnych doświadczeń związanych z wymaganiami szkół ponadgimnazjalnych wobec swoich pierwszoklasistów przez Krystiana Koralewskiego - sformułowanie niezwykle trafnych i dojrzałych wniosków.
4. Omówienie roli i rangi wiedzy w życiu człowieka przez p. Przemysława Zielonkę -aktualnego studenta, a absolwenta szkoły, który na zawsze zapisał się w historii Gimnazjum, dzięki niezwykłym inicjatywom samorządowym i pracom projektowym.
5. Wystąpienia gości szczególnych, osób, które przed dwunastoma laty zamknęły drzwi Gimnazjum, aby tworzyć własne, dorosłe historie życia;
- popisowy koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej pod batutą p. Maksymiliana,
- niezwykle sugestywna i barwna opowieść dyrygenta orkiestry o jego przygodzie z muzyką i prowadzeniem zespołu,
- wzruszające, choć rzeczowe wystąpienia p. Katarzyny Dębskiej i Marty Sobczyńskiej, które zapewniły, że na wykształcenie składają się nie tylko raz skończone studia, ale ciągła edukacja, systematyczna dbałość o poziom wiedzy i umiejętności oraz świadomość, że wszystkie działania muszą mieć „ludzką twarz”. Panie odpowiedziały również na uczniowskie pytania:
Co obecnie wypełnia Pań rzeczywistość?
Czy po drodze było trudno?
Jak to jest być dorosłym i odpowiedzialnym?
Czy pamiętają Panie jeszcze o… naszym Gimnazjum?
- osobiste refleksje p. Maksymiliana Milczarka na temat dlaczego nie Londyn, dlaczego nie wielki świat, tylko, choć piękna, ale mała Ojczyzna…Pan Maksymilian zdecydowanie odciął się od miejskiej rzeczywistości , przedkładając nad nią uroki miejsca, gdzie się urodził, wkraczał w dorosłość i które pozwala mu rozwijać się oraz realizować muzyczne pasje.
6. Przedstawienie przez Mateusza Górniaka i Dominikę Czupryńską - uczniów klas trzecich prezentacji multimedialnej przygotowanej na 10-lecie nadania szkole imienia Świętej Patronki z Głogowca, a następnie uzupełnionej o ostatnie, najważniejsze wydarzenia. Trudno było zawrzeć na 20. slajdach całą historię budowania tradycji i kształtowania gimnazjalnej tożsamości, ale znalazło się na nich mnóstwo pięknych przeżyć, ogromnych wyzwań i wspaniałych sukcesów. Z zainteresowaniem chłonęli informacje zaproszeni goście, jak i uczniowie gimnazjum.
7. Kolejne wspaniałe wokalne wystąpienie - angielskojęzyczna kolęda w wykonaniu Oli Dąbrowskiej, która zajęła 1. miejsce w szkolnym konkursie bożonarodzeniowym.
8. Przekazanie podziękowań i życzeń dla Absolwentów w imieniu całej społeczności szkolnej przez prowadzące niezwykle profesjonalnie całe spotkanie Natalię i Olę.
9. Wręczenie pamiątkowych dyplomów absolwentom oraz członkom orkiestry przez wychowawców pierwszego gimnazjalnego rocznika oraz panów Dyrektorów.
10. Uhonorowanie dyplomem p. Urszuli Kowalczyk - wychowawczyni pierwszych gimnazjalistów przez p. dyrektora Marka Koniuszennego.
11. Wystąpienie dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego p. Andrzeja Karkowskiego, który podsumował spotkanie, podkreślając jego wyjątkową wartość oraz dziękując wszystkim tym, którzy wzięli w nim udział oraz tym, którzy je przygotowali.
12. Zakończenie uroczystości przez p. dyrektora Gimnazjum. Zaproszenie absolwentów oraz gości na wspólne spotkanie przy herbacie i kawie, na chwile wspomnień, westchnień i… ukradkiem ocieranych łez.
5. dzień stycznia 2015 roku był niezwykłym przeżyciem dla wielu jego uczestników. Stał się swoistym oknem otwartym na świat, którego rzeczywistość tworzą obecnie osoby o „gimnazjalnych korzeniach”. Losy, doświadczenia, a przede wszystkim niezwykle ważkie słowa o sile oraz wadze edukacji ich starszych kolegów i koleżanek były najwspanialszą lekcją dla aktualnych gimnazjalistów. Szczególną dla tych, którzy już w tym roku muszą podjąć pierwsze i niełatwe decyzje o swojej edukacyjnej przyszłości. Muszą wybrać takie drogi, aby, jak ich starsi przyjaciele, mieć tylko piękno przed oczami, dobro w sercu, a roztropność w działaniu i umieć właściwie pokonywać przeszkody dorosłego życia. Być powodem do dumy swojej szkoły.
Bezpośrednim bodźcem do przygotowania uroczystości była realizacja planu działań zespołu ewaluacyjnego w obszarze: Szkoła wykorzystuje informacje o losach absolwentów do promowania wartości edukacji. Jeszcze raz dziękujemy naszym Absolwentom za magiczny czas spotkania, niepowtarzalne chwile rozmów, radosne uśmiechy i wspaniałe słowa o gotowości na kolejne przygody z Gimnazjum. Dziękujemy wszystkim gościom, uczestnikom oraz tym, którzy wsparli nas podczas przygotowywania uroczystości.

Zespół ewaluacyjny: Zofia Czubińska, Marzena Przybylska, Dorota Szewczyk.






 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"