: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :Uczniowie klas drugich gimnazjum wzięli udział w organizowanej akcji „Młodzi głosują”. Celem akcji było przygotowanie młodzieży do aktywnego udziału w przyszłym życiu społecznym przez głosowanie.
Gimnazjaliści aktywnie włączyli się do akcji. Dokonano wyboru kandydatów, wybrano sztaby wyborcze. Przedstawiciele sztabów opracowali wraz z kandydatami program wyborczy, przygotowali plakaty, ulotki i różne akcje tj:
- konkurs wiedzy o gminie Świnice Warckie (brali udział przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum),
- zbiórka pluszaków dla przedszkolaków (zebrane maskotki przedstawiciele sztabu wyborczego przekazali dla klasy „0” w Szkole Podstawowej w Świnicach Warckich).
Młodzieżowe wybory poprzedzone były lekcjami edukacyjnymi. Akcja ta, to przygotowanie uczniów do aktywnego udziału w przyszłym życiu społecznym, przez głosowanie w wyborach. Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje poglądy i własne zdanie. Była to interesująca lekcja demokracji. Szeroko prowadzona akcja wyborów wśród młodzieży w przyszłości może zwiększyć frekwencję w wyborach powszechnych, a także ma szanse zmienić nastawienie do inicjatyw obywatelskich. Ten głos oddany przez młodych ludzi jest dla nich często pierwszą prawdziwą szansą wyrażenia własnego zdania w ważnych sprawach.

Jolanta Milczarek


Załączniki:
Spot wyborczy nr 1.
Spot wyborczy nr 2.


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"