: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :


Pierwsze kroki w realizowanym przez nas projekcie etnologicznym skierowaliśmy do p. Tadeusza Bednarka – zastępcy wójta Gminy Świnice Warckie. Uznaliśmy, że dzięki pozyskanej w ten sposób wiedzy, znacznie łatwiej zaplanujemy nasze dalsze działania.
Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością. Pan Wójt poświęcił nam dużo czasu, a stawiane przez nas pytania potraktował bardzo poważnie. Zasób wiedzy oraz sposób jej przekazywania sprawiły, że słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem. Historia kultywowania kultury ludowej na terenie naszej Gminy sięga czasów przedwojennych. Uzyskaliśmy cenne informacje dotyczące poszczególnych etapów kształtowania jej obecnego oblicza. Szczególnie ciekawe stały się dla nas wiadomości związane z historią powstania kapeli, zespołów ludowych i śpiewaczych. Zaskoczyła nas informacja, że przejściowo działał na naszym terenie nawet dziecięcy zespół ludowy „Jarzębinki”, który występował w specjalnie uszytych strojach ludowych regionu łęczyckiego.
Pan Wójt uświadomił nam, jak ważne jest podtrzymywanie tradycji ludowych. Przede wszystkim dzięki czemu można ocalić od zapomnienia wielki i bogaty dorobek przeszłych pokoleń. Ważna jest również integracja środowiska, tak podczas przygotowywania repertuaru, jak i w trakcie wspólnych uroczystości lokalnych.
Cieszy nas fakt, że uzyskaliśmy od p. Wójta zapewnienie o gotowości do współpracy i obietnicę pomocy przy realizacji kolejnych etapów naszego projektu. Było to dla nas bardzo owocne spotkanie.

Uczestnicy Projektu


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"