: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :


„Kropla to niewiele, ale przecież ocean składa się właśnie z kropel”
W myśl tej sparafrazowanej maksymy działają nasi uczniowie. Dzięki wielu różnorodnym akcjom zgromadzili niezbędne środki, aby zwięczyć swą całoroczną działalność charytatywną wyjazdem do Turku do Domu Dziecka. Stał on się możliwy dzięki udostępnieniu autobusu szkolnego.
W dniu 17 czerwca po skończonych zajęciach 30-osobowa grupa gimnazjalistów wraz z opiekunami wyruszyła do Turku. Zabrała ze sobą zakupione prezenty (suszarki, prostownice, słodycze) oraz dużą ilość odzieży zgromadzonej w wyniku akcji, którą owocnie wsparli nauczyciele.
Przyjęli nas bardzo życzliwie i okazali dużą radość z podarunków. Nasi uczniowie szybko nawiązali kontakty z rówieśnikami, choć szczególna więź narodziła się w relacjach z najmłodszymi dziećmi. Zwiedzili również budynek, poznali zasady, na których funkcjonuje placówka, przeprowadzili wywiad z jednym z wychowawców.
Wyjazd to nie tylko realizacja celów działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu. To również konkretny, choć niewielki krok w stronę altruizmu, współdziałania i radości, którą można podarować innym.

Monika Kruczek Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"