: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2018-06-28 "Otwarci, prawi, pełni miłości..."-klasy trzecie pożegnały gimnazjum.


Po uroczystej Mszy Św. klasy trzecie wykorzystały ostatnią okazję, aby zabrać głos i uczynić ze szkolnej sceny, prawdziwy teatr. Refleksja i humor, patos i...żart to słowa najtrafniej określające przygotowany przez absolwentów repertuar pożegnalny. Obserwacje, spostrzeżenia, wspomnienia i...gorące podziękowania to z kolei treść ich recytacji i śpiewania. Po raz pierwszy w historii gimnazjum w tradycyjnym polonezie zatańczyli wszyscy uczniowie. To niezwykły sukces nie tylko trzecioklasistów, ale również p. Izabeli Ożadowicz, która przygotowała kolejny oryginalny i wzruszający układ taneczny. W tle przewijały się nieuniknione i ważne w tym trudnym czasie rozstania myśli, bo absolwenci doskonale rozumieją, że "Każdego dnia wśród szumnych prawd najprostsze z pytań dyktuje świat:
Dokąd mam iść?
O co się bić?
Dla kogo warto żyć?...". Młodzi ludzie trafnie podsumowali trzyletni czas, pokazali, ile się nauczyli i jak doskonale potrafią wykorzystać swoje umiejętności.
Należy przyznać, że byli również bohaterami kolejnych etapów uroczystości. To do nich głównie kierował swoje słowa Dyrektor Zespołu p. Andrzej Karkowski. W niezwykle wzruszający, ciepły i pełen uznania sposób przedstawił ich rolę w kształtowaniu szkolnej rzeczywistości. Gratulował sukcesów i doskonałych wyników egzaminów zewnętrznych. Pochwała padła także z ust p. Wójta, który wręczył aż dwie nagrody najwybitniejszym uczennicom! Największa grupa absolwentów została nagrodzona za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, świetnie zdane egzaminy, stuprocentową frekwencję, sukcesy sportowe i muzyczne. Odebrali dziesiątki książek, dyplomów i ...słów podziwu. Pod wrażeniem byli również młodsi uczniowie, a klasy drugie pożegnały ich słowami podziękowań, refleksji i przestróg oraz słodkimi upominkami. Naturalnie, zakończenie roku szkolnego przyniosło również informacje o sukcesach pozostałych uczniów, którzy zostali uhonorowani podczas końcoworocznego spotkania. Wszyscy niecierpliwie wyruszyli po uroczystości, aby "szukać swego czasu, jasnych słów, prostych prawd" i wielkiej wakacyjnej przygody.
Wychowawcy klas trzecich: Marzena Przybylska, Arnold Kaliszka


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"