: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :









2018-06-11 Lekcja otwarta z matematyki i zajęcia integracyjne w naszej szkole prowadzone w ramach działań projektowych „Aktywna tablica”


„Wielkie postacie Ziemi Świnickiej” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie integracyjne szkół powiatu łęczyckiego w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Świnicach Warckich w dniu 28 maja 2018 r. Spotkanie zorganizowano w ramach współpracy szkół realizujących Rządowy program w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnej „Aktywna tablica”. Uczestnicy powitani przez dyrektora ZSP p. Andrzeja Karkowskiego obejrzeli prezentację multimedialną o naszej szkole i jej patronce – Marii Konopnickiej oraz o św. Faustynie. Następnie krótko zaprezentowali swoje placówki i po małym, słodkim poczęstunku wyruszyli na wycieczkę śladami św. Faustyny do Głogowca. O domu rodzinnym naszej świętej rodaczki opowiedziała siostra Tymotea ze ZMBM. Kolejnym zadaniem, które czekało dzieci, było wykonanie pracy plastycznej w plenerze o tematyce związanej z naszą miejscowością i jej wielkimi postaciami. Na podsumowanie uczniowie zaprezentowali swoje prace, których motywem dominującym był domek świętej, otrzymali pamiątkowe dyplomy i obrazki.
Realizacją planu międzyszkolnej współpracy nauczycieli w zakresie tego programu była również lekcja otwarta z matematyki przeprowadzona w tym dniu dla nauczycieli z sąsiednich szkół. Uczniowie klasy II b gimnazjum umiejętnie kierowani przez p. Andrzeja Kęskę zdobywali wiedzę na temat przekrojów figur przestrzennych. Wykorzystali możliwości aplikacji GeoGebra, aby rysować modele ostrosłupów i graniastosłupów oraz ich przekrojów. Nauczyciel w genialny sposób połączył możliwość wykorzystania TIK z praktycznym konstruowaniem figur z …..ziemniaków. Uczniowie wykazali ogromną aktywność, a nauczyciele pełną akceptację przedstawionej koncepcji lekcji. Na pewno zastosują propozycję takiej realizacji w swojej praktyce.
Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom spotkania.

Zofia Czubińska
Marzena Wróblewska










 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"