: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2018-05-17 "Jezu najmiłosierniejszy, błogosław Ojczyźnie mojej..." (Modlitwa św. Faustyny za Ojczyznę)


Przez 18 lat 30.04. społeczność Gimnazjum im. św. Faustyny obchodziła swoje Święto Patronalne.
Choć gimnazjum już nie istnieje, to osoba Świętej Patronki ciągle jest dla nas ważna. Klasy gimnazjalne z całą społecznością Zespołu Szkolno-Przedszkolnego świętowały to wydarzenie 26.04.2018r., aby kolejny raz uczcić Świętą Patronkę.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, na której dziękowaliśmy Panu Bogu za posłannictwo św. Faustyny i Jej patronat nad uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły.
Następnie miał miejsce uroczysty apel, na którym, po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, przedstawiona została prezentacja o życiu św. Faustyny, Jej posłannictwie i związkach z Ziemia Łódzką, naszą Małą Ojczyzną.
Całość przeplatały piosenki o św. Faustynie i Bożym Miłosierdziu w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego ,,Mała Pozytywka''. Uroczysty apel dopełniony został przypomnieniem - w formie prezentacji - ważnych wydarzeń historycznych związanych ze świętami majowymi: Świętem Pracy, Dniem Flagi i Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie śpiewali pieśni i deklamowali wiersze o Ojczyźnie. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie mazurka: ,, Witaj majowa jutrzenko''.
Uroczystość przygotowali: p. Z. Czubińska, p. L. Chmielecka, p. J. Milczarek, p. M. Płaczkowska, a p. I. Ożadowicz- oprawę muzyczną.
Dziękujemy przygotowującym dekoracje oraz występującym uczniom za godną postawę i ogromne zaangażowanie, a wszystkim za wspólne przeżycia.
M. Płaczkowska


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"