: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2018-05-17 Wielki sukces uczennicy Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Świnicach Warckich. Tylko krok dzielił ją od wyjazdu do Waszyngtonu.


Srebrną medalistką pierwszej polskiej edycji konkursu Pramerica Moc Działania została Kinga Jóźwiak, uczennica trzeciej klasy gimnazjalnej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Świnicach Warckich.
Pramerica Moc Działania to polska odsłona programu Spirit of Community, który powstał ponad 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Jego ideą jest wyróżnienie młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy angażują się w inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności, a dzięki odwadze i chęci działania, chcą zmieniać świat na lepszy. Złoty medalista nagrodzony został wyjazdem do Waszyngtonu na międzynarodową galę Spirit of Community. Uczennica została nagrodzona dwudniowym pobytem w Warszawie w luksusowym hotelu Westin, udziałem w gali rozdania nagród oraz cenną nagrodą rzeczową. W czasie dwudniowego pobytu towarzyszyła jej mama oraz opiekun i koordynator projektów p. Arnold Kaliszka. Kinga Brała udział w pracach Szkolnego Klubu Wolontariatu i Szkolnego Klubu Europejskiego, w ramach którego została liderką projektu „Move your Europe”. Projekt realizowany był w ramach projektu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i Fundacji Schumana. Jego częścią była debata „Czy warto uczyć się i pracować za granicą”, która odbiła się szerokim echem w lokalnej społeczności.
Kinga dostrzegła, że problem kompleksów i ograniczeń może dotyczyć osób z jej bliskiego otoczenia, dlatego stworzyła samodzielnie projekt „Niewykluczeni”, który pomaga uczniom uwierzyć we własne możliwości, inspiruje do kontynuacji nauki i pomaga pokonać lęk przed nowym miejscem. W ramach projektu Kinga zrealizowała szereg ankiet wśród uczniów, w których pytała o ich obawy związane m.in. z nauką w innym mieście. Wnioski z nich płynące stały się inspiracją i materiałem do pracy dla wychowawców szkoły oraz zostały wykorzystane przez autorkę do przygotowania specjalnej ulotki informacyjnej, skierowanej do rodziców. Do projektu zostały też zaproszone osoby, które ukończyły szkoły i studia, a również pochodzą z małych miejscowości, by podzieliły się swoimi doświadczeniami. Kapituła programu Moc Działania była pod dużym wrażeniem pomysłu Kingi, z którego może czerpać młodzież w całej Polsce.
Laureatów nagrodzono pięknymi nagrodami rzeczowymi, pobytem w luksusowym hotelu. Ostatniego dnia pobytu wszyscy zostali zaproszeni na Vip-owską wycieczkę po stadionie narodowym, gdzie mogli wejść do miejsc ogólnie niedostępnych.

Arnold Kaliszka


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"