: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2018-01-09 Szkolny Dzień Wolontariusza


„To właśnie ludzkie współczucie wobec wszystkich istot czyni z niego prawdziwego człowieka.”
Albert Schweitzer
Uczniowska gromada zebrała się w dniu 11 grudnia 2017 roku, aby wspólnie świętować szkolny Dzień Wolontariusza. Spotkanie przebiegło według scenariusza:
1. Krótka scenka dramowa - dialog anioła i diabła, w którym odsłonięta została istota i sens pomagania, w wykonaniu uczennic Aleksandry Olejnik i Kingi Jóźwiak.
2. Piosenka Anny German „Człowieczy los” w doskonałej interpretacji Marty Górniak dedykowana rodzicom adopcyjnym Eveline Mukami z Kenii.
3. Informacja nt właśnie „Adopcji na odległość” - projektu realizowanego w szkole od sześciu lat, dzięki któremu „można było los zmienić w dobry” jednego, wybranego dziecka z dalekiego, biednego kraju - Eveline Mukami z Laare w Kenii.
4. Aby wyrazić dla wszystkich podziw i złożyć podziękowania oprócz słów… zabrzmiała piosenka wspaniale i wzruszająco wykonana przez Julię Nikodemską.
5. Współczucie to przede wszystkim wyobraźnia serca… Pamiętając o tym, że medycyna urodziła się z niedoli, a rodzicami jej chrzestnymi są miłosierdzie i współczucie, uczniowie przedstawili akcję, której odbiorcą było łódzkie hospicjum prowadzone przez Fundację Gajusz.
6. O wspaniałej inicjatywie opowiedziały uczennice klasy III a. Inspirowane przez jedną z koleżanek przeprowadziły projekt „Daj włos”. Dzięki nim wiele osób dowiedziało się, że ścięte włosy nie muszą być bezpowrotnie pozbawione szansy na… życie, ale mogą trafić do fundacji, która nadaje im inny kształt-tworzy peruki dla kobiet, które walczą o swoją godność i piękny wygląd. Pan dyrektor Andrzej Karkowski podziękował paniom Monice Olejnik oraz Katarzynie Lityńskiej-właścicielkom zakładów fryzjerskich, które pomogły uczennicom w promocji akcji.
7. Podsumowanie trzech zakończonych już tradycyjnych akcji:
- „Góry Grosza” koordynowanej przez chłopców z klas drugich,
- przekazanie ponad pięćdziesięciu tysięcy nakrętek ośrodkowi ze Stemplewa na ręce p. Agnieszki Dulas - gościa uroczystości,
- przedstawienie wyników akcji „Karma dla schroniska” w Łęczycy. Wystąpienie dyrektora Zieleni Miejskiej w Łęczycy patronującej schronisku - podziekowanie za niezwykle owocną zbiórkę.
8. Muzyczny przerywnik-wspaniały występ „Małej Pozytywki”.
9. Przybliżenie istoty kolejnych trwających właśnie charytatywnych inicjatyw:
- akcja klasy 2b „Opatrunek na ratunek” prowadzona we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio-wsparcie zaopatrzenia misyjnych przychodni,
- Świąteczna Paczka - z inicjatywy pani pedagog po raz kolejny nasza szkoła dołączy do grona ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka,
- inicjatywa dziewcząt klasy VII- „Szukamy makulatury! Zbierzmy jej całe góry”.
Uroczystość zakończył niepowtarzalny i godzien najwyższych słów uznania taniec grupy dziewcząt przygotowanych przez p. Izabelę Ożadowicz.
Całe spotkania prowadziły uczennice Magdalena Graczyk i Daria Zaczek, które wspaniale wywiązały się z wcale niełatwego zadania. Relacje uczniów urozmaiciła prezentacja multimedialna zawierająca najważniejsze fakty, sylwetki wolontariuszy i zdjęcia z prowadzonych akcji.
Uczniowie zakończyli spotkanie słowami „Jesteśmy radością, dajemy radość… chcemy i …pomagamy! Każdy człowiek jest dla nas siostrą i bratem. Nasz uśmiech jest bronią zdolną pokonać strach i bezradność”. Bierzmy z nich przykład… Trudno uwierzyć, że młodzi ludzie aż tyle dokonali!
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu:
Zofia Czubińska, Dorota Szewczyk


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"