: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2017-11-16 Powiatowa akcja ,,Czytelnicze podaj dalej…” w klasach oddziału gimnazjalnego


Uczniowie naszej szkoły włączyli się w powiatową akcję „Czytelnicze podaj dalej...”, koordynowaną na poziomie gminy przez p. Agnieszkę Malinowską działającą w ramach sieci nauczycieli bibliotekarzy powiatu łęczyckiego. Do akcji mogła przyłączyć się każda szkoła, która zadeklarowała zorganizowanie na swoim terenie akcji promującej czytelnictwo w wyznaczonym dniu. Ideą przewodnią powinno być czytelnictwo i przekazywanie dalej czytelniczej pałeczki oraz zorganizowanie „czytania” dla możliwie jak największej części społeczności szkolnej.
Akcja została zorganizowana w dniu 24 listopada, przebiegła pod hasłem „Moja ulubiona książka, lektura”. Zaangażowali się w nią głównie uczniowie klas drugich, ale nie zabrakło też chętnych z innych klas, którzy przynieśli fascynujące ich książki. Czytanie zaczęło się już od rana i trwało do ostatniej godziny lekcyjnej. Było to możliwe nie tylko za sprawą polonistek, ale również dzięki innym nauczycielom pracującym w szkole, którzy w ramach swoich lekcji umożliwili wspólne czytanie.
Spotkanie z książką okazało się nie tylko fajną zabawą, ale również radosnym przeżyciem. Zaangażowanie, które towarzyszyło uczniom w szkolnym dniu czytania oraz przygotowanie samej akcji, jest dowodem, że książka nieustannie inspiruje. Mamy nadzieję, że dzięki różnym pomysłom promującym czytelnictwo uczniowie będą traktować czytanie jako „najpiękniejszą zabawę, którą ludzie wymyślili”.

Organizatorki szkolnego dnia czytania - Zofia Czubińska, Lidia Chmielecka.


 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"