: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2017-04-28 Dzień Patrona w Gimnazjum


Dnia 28 kwietnia nasze Gimnazjum obchodzi Dzień Patrona - św. siostry Faustyny. W tym roku obchody tego święta połączono z imprezą "Trzymaj Formę!" promującą zdrowy tryb życia, która odbyła się w szkole już po raz trzeci.
Najpierw odbył się apel, na którym przypominany został harmonogram oraz skład jury. Potem zabraliśmy się do pracy. Pierwszą konkurencją był konkurs kulinarny - na zdrowe kanapki, sałatkę i koktajl. Wszystkie produkty miały podany skład i ciekawą nazwę. Wizualnie prezentowały się znakomicie - a smakowały jeszcze lepiej! Jury miało duże trudności z wyborem zwycięskiej w tej konkurencji klasy - ostatecznie została nią IIA.
Następnie zostały przeprowadzone konkursy wiedzowe: O zdrowym odżywianiu oraz równolegle o naszej Patronce, św. Faustynie. W tym pierwszym najwięcej punktów uzyskały reprezentantki klasy IB. Z kolei o św. Faustynie najwięcej wiedzieli uczniowie klasy IIB.
Na szkolnym korytarzu zostały wywieszone przygotowane przez poszczególne klasy plakaty. Miały one w atrakcyjny sposób ilustrować treść wcześniej wybranego zagadnienia dotyczącego zdrowego stylu życia. Jury wystawiło najwyższe noty plakatowi przygotowanemu przez klasę IIA.
Potem nadszedł czas na długo wyczekiwaną część sportową imprezy. Rozpoczęła się ona przeprowadzonym przez uczniów kl. IIA wielobojem. Do zwycięstwa w tych konkurencjach była potrzebna sprawność fizyczna i dobre "zgranie" ze swoją drużyną. Tutaj bezkonkurencyjnymi okazali się przedstawiciele klasy IIB.
Następnie miały miejsce rozgrywki w piłkę nożną. Niestety, z powodu złej pogody zostały one przeprowadzone na hali. Uczniowie zagorzale kibicowali swoim drużynom. Zwycięska klasa - IIB - otrzymała puchar Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, P. Andrzeja Karkowskiego.
Przebieg tego dnia został podsumowany apelem. Ogłoszono wyniki, rozdano nagrody i podziękowania. Po zsumowaniu punktów zdobytych we wszystkich ocenianych konkurencjach zwycięską klasą okazała się być klasa IIA. GRATULACJE!
Klasa IIIB podsumowała podczas apelu także dwie przeprowadzone w Gimnazjum akcje: zbiórkę karteczek od herbaty Lipton i karmy dla zwierząt.
Na samo zakończenie tego dnia uczennice klas II - Julka Jaszczak i Kinga Jóźwiak - przeprowadziły na hali ćwiczenia.
Przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy było zadaniem, które realizowali w ramach obowiązkowego projektu edukacyjnego członkowie grupy projektowej z klas II w składzie: Agnieszka Cybulska, Magdalena Mielczarek, Hubert Kostrzyński, Mateusz Piszczałkowski, Jakub Jeżak, Jakub Dębowski, Ania Mrówczyńska, Patryk Terkiewicz, Adrian Chmielecki, Mateusz Herman, Bartosz Miłaczewski.
Do realizacji rozgrywek piłki nożnej wchodzących w skład imprezy przyczynili się z kolei członkowie grupy projektowej w następującym składzie: Radosław Witkowski, Patryk Rozalski, Michał Kolasa, Kamil Cieślak, Kacper Musiałowski, z P. Arnoldem Kaliszką w roli nauczyciela opiekuna tego projektu.
Mamy nadzieję, że wszyscy obecni i uczestniczący w obchodach Dnia Patrona Szkoły dobrze się bawili i miło oraz pożytecznie spędzili czas. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Wychowawcom i Nauczycielom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji.

Agnieszka Cybulska
Uczennica II B – liderka grupy projektowej

 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"