: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2017-04-26 O profilaktyce z rodzicami


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii spotkali się w dniu 26 kwietnia 2017r. z rodzicami młodzieży uczęszczającej do Gimnazjum w Świnicach Warckich oraz rodzicami uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej.
Na spotkanie, poświęcone zagrożeniom związanym z narkotykami i dopalaczami, przywieźli wyjątkowy rekwizyt: tak zwaną „profilaktyczną walizkę narkotykową”, która zawiera substancje, do złudzenia przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Wszystko po to, aby edukować rodziców i nauczycieli, pomóc w działaniach profilaktycznych, przeciwdziałających używaniu narkotyków i dopalaczy, uświadamiać opiekunów, jak negatywnie działają na organizm dopalacze, jakie są skutki ich zażywania. Policjanci poinformowali również o konsekwencjach prawnych i karnych posiadania i zażywania substancji psychoaktywnych.
Spotkanie poszerzyło ofertę szkoły w zakresie profilaktyki. Warto nadmienić, że uczniowie klas pierwszych gimnazjum realizują program zajęć warsztatowych w ramach Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej „Dopalaczom mówimy STOP- wybieramy zdrowie”, który wzbogaca wiedzę młodzieży na temat konsekwencji zdrowotnych zażywania substancji psychoaktywnych, a także wyrabia umiejętności psychospołeczne oraz odpowiednie postawy asertywnego zachowania.

 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"