: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2016-12-15 Gimnazjaliści w kinie Charlie


Festiwal Kina Europejskiego organizowany m.in. przez łódzkie studyjne kino Charlie zgromadził duże grono kinomanów-prawdziwych koneserów kina. Wśród nich znaleźli się uczniowie trzech klas gimnazjalnych, którzy skorzystali z propozycji ambitnego kina i wzięli udział jednym z seansów filmowych w dniu 2 grudnia 2017 roku-dniu zakończenia festiwalu. Młodzi ludzie obejrzeli holenderski film pt. „Code M”, na który bilety ufundowało kino Charlie.
Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali rozwój akcji filmu. Scenariusz doskonale łączył współczesne zagadnienia egzystencjonalne z retrospekcją-wyprawą w świat muszkieterów. Bohaterowie-młodzi nastoletni ludzie- nie tylko przybliżyli historię Francji z XVII wieku, ale opowiedzieli również o niepodważalnych wartościach w życiu ludzkim-rodzinie, miłości, przyjaźni.
Uzupełnieniem wyjazdu była wizyta w łódzkim centrum handlowym Galeria, które przyciągało wzrok wspaniałym świątecznym wystrojem i nastrojem. Uczniowie, podsumowując wyjazd, wskazywali jego odmienność i korzyści, które przyniosło obejrzenie filmu.

Opiekunowie: Izabela Ożadowicz, Zofia Czubińska, Arnold Kliszka

 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"