: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2016-11-25 Finał ogólnopolskiego konkursu „Obrazki z Sienkiewicza”


W Sali Kolumnowej Sejmu 21 listopada 2016 roku ogłoszone zostały wyniki konkursu „Obrazki z Sienkiewicza”. Jego organizatorem był Parlamentarny Zespół ds. Dzieci wspólnie z senacką Komisją Kultury i Środków Przekazu, a bezpośrednią inspiracją obchody Roku Henryka Sienkiewicza. Patronat nad przebieg konkursu w naszym regionie objął p. senator Przemysław Błaszczyk.
Do konkursu zgłoszono 1300 prac z całej Polski przygotowanych w trzech kategoriach: praca literacka, plastyczna oraz multimedialna. W podsumowaniu etapu krajowego wzięło udział ok. 200 zwycięzców szczebla okręgowego. Wśród uczestników zaproszonych na uroczystość w Parlamencie znalazła się nasza gimnazjalistka-Marta Górniak z klasy II b, której praca -film konkursowy-została zauważona i włączona do finałowego grona. Mimo że uczennica nie otrzymała tytułu laureatki, jesteśmy dumni, że wzięła udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Przygotowana przez nią praca-dwuminutowy film o „Latarniku” Henryka Sienkiewicza -nie odbiegał poziomem i pomysłowością od prezentowanych, nagrodzonych etiud. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Parlamentu, wzięli udział w fantastycznie przeprowadzonej symulacji pracy Senatu, łącznie z głosowaniem. Poznali również wielu posłów i senatorów, którzy z ogromną życzliwością gościli młodych ludzi. To była prawdziwa przygoda z... Parlamentem, doskonale przygotowana i niezwykle pouczająca.
Dziękujemy p. senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi za umożliwienie naszej szkole udziału w konkursie oraz za to, że Marta, razem ze swoją polonistką, mogła odbyć nieodpłatną wycieczkę do Warszawy, przemierzyć korytarze Parlamentu śladami osób, które nadają kształt życiu państwa i tworzą polską rzeczywistość polityczną.

Zofia Czubińska

 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"