: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2016-11-22 Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka


 „Dzieci! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy.”


W dniu 21 listopada 2016 r. odbył się uroczysty apel, na który przybyli: Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pan Andrzej Karkowski, Dyrektor Gimnazjum im Św. Faustyny pan Marek Koniuszenny, z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej pani psycholog Justyna Szczepaniak, pani pedagog Aneta Granosik, pielęgniarka szkolna pani Mariola Pankiewicz – Zarzycka, przewodnicząca Komisji Oświatowej Rady Gminy pani Beata Prądzyńska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Różczak, rodzice Trójek Klasowych, nauczyciele i uczniowie.
Prawa dzieci mają bardzo krótką historię. Po raz pierwszy zapisano je w Deklaracji Genewskiej w 1924r., ale tak naprawdę pierwszy zbiór został zapisany w Konwencji o Prawach Dziecka przygotowanej przez ONZ w 1989r. Pomyślcie, to zaledwie parę lat temu, trudno zatem się dziwić, że nie wszyscy są przekonani, iż dzieci powinny mieć swoje prawa. W Polsce od 2014r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.Apel poświęcony prawom dziecka składał się z części, w której zaprezentowano wiersz ułożony przez Aleksandrę Olejnik i Darię Żaczek, piosenka pt. „Sercem patrz” oraz prezentację „Praw Dziecka”, w której wymieniono najważniejsze prawa a następnie uczniowie w dyskusji wymieniali, które prawo jest według nich najważniejsze. Druga część prezentacji dotyczyła łamania praw dziecka. W tej części odbyła się dyskusja, w której głos zabierali zaproszeni goście i uczniowie. Dyskusji przyglądał się zespół wniosków, który na zakończenie zaprezentował podsumowanie dyskusji. Na zakończenie apelu młodzież otrzymała słodycze wręczone przez pana Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego. Mottem apelu były słowa: „Pamiętaj, że masz swoje prawa, możesz się o nie upomnieć, ale pamiętaj, że inni, dorośli i dzieci, też je  mają. Dochodząc własnych praw, nie łam praw innych!!!
Serdeczne podziękowania dla wszystkich przybyłych gości.
Apel przygotowali uczniowie klasy III b gimnazjum pod opieką pani Jolanty Milczarek, Marzeny Wróblewskiej i Izabeli Ożadowicz.

Jolanta Milczarek

 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"