: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2016-10-19 „Dzieci ratują życie”


Program Edukacyjny WOŚP Ratujemy i Uczymy Ratować dotarł do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce. Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół.
Dnia 17 października w ZSP w Łęczycy nad dziesięcioma fantomami w sali gimnastycznej na zmianę pochylała się gromada uczniów - przeszkolonych przez dorosłych.
Uczniowie z naszego gimnazjum, w składzie: Natalia Dąbrowska, Natalia Zawadzka, Wiktoria Balcerzak, Daria Balcerzak i Mateusz Szmajda również brali udział w tym przedsięwzięciu – „biciu rekordu” w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej przez jak największą ilość osób w czasie 30 minut.
Tegoroczna akcja udzielania pierwszej pomocy była pierwszą próbą zdobycia wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa. Aby pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej potrzeba co najmniej 11 841 uczestników. Poprzedni rekord został ustanowiony w Niemczech, wzięło w nim udział 11 840 osób.

Opiekun Izabela Ożadowicz

 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"