: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :

2016-10-03 Radosne święto w gimnazjum


30 września obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) .
Celem tej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
W tym dniu „tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Zostały one przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną w składzie:
Zuzanna Aninowska;
Maria Konecka;
Wiktoria Grabarczyk;
Martyna Snycerek;
Michał Charuba.
W naszym gimnazjum mnożenie okazało się bajecznie proste. Na przerwach na specjalnie przygotowanych stanowiskach z przejęciem i z uśmiechem rachowali uczniowie, absolwenci i nauczyciele naszej szkoły. Każda osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na 5 wylosowanych pytań, otrzymywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia wraz z certyfikatem.
Poprzez wspólną zabawę, propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, stąd też warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Andrzej Kęska

 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"