: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :











Już po raz ósmy mieszkańcy gminy Świnice Warckie mieli okazję uczestniczyć  w uroczystej Gali Plebiscytu Człowiek Roku Młodzieżowy Wolontariusz Roku 2013 Gminy Świnice Warckie. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca”, a współorganizatorami: Urząd Gminy Świnice Warckie, Firma Eltrans Sp. z o.o. z Chorzowa, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej, Lokalna Grupa Działania Między Wartą a Nerem, Gimnazjum w Świnicach Warckich, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świnicach Warckich, Polskie Stronnictwo Ludowe w Świnicach Warckich, Związek Emerytów i Rencistów w Świnicach Warckich, Liga Obrony Kraju w Świnicach Warckich, Ludowy Klub Sportowy w Świnicach Warckich, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP, OSP Świnice Warckie, OSP Stemplew, GOK w Świnicach Warckich, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stemplewie, Bank Spółdzielczy w Świnicach Warckich, Biblioteka Publiczna w Świnicach Warckich, Laureaci poszczególnych edycji.


Uroczysta Gala Plebiscytu Człowiek Roku Młodzieżowy Wolontariusz Roku 2013 Gminy Świnice Warckie odbyła się 16 lutego 2014r. w sali OSP w Świnicach Warckich. Imprezę uświetniły występy orkiestry dętej OSP Stemplew pod batutą kapelmistrza dh Grzegorza Stasiaka, zespół wokalny „Kropelki” działający w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świnicach Warckich i zespół wokalny „Mała Pozytywka” z Gimnazjum im. Św. Faustyny oraz Zespół Ludowy Świniczanki z Kapelą Ludową.

Tytuł Wolontariusza Roku 2013 Gminy Świnice Warckie uzyskali: Justyna Zielonka - uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Świnicach Warckich,
Katarzyna Wierzbicka - uczennica Gimnazjum w Świnicach Warckich,
Wiktoria Balcerzak – uczennica Szkoły Podstawowej w Piaskach,
Aneta Łukaszewicz – uczennica Szkoły Zawodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Stemplewie.

W kategorii Człowiek Roku nominowanymi byli: Maria Magdalena Ożadowicz, Druh Tadeusz Grzelak, Pani Ewa Krawczyk oraz Zespół Wokalny „CANTABILE”.

Tytuł Człowieka Roku Gminy Świnice Warckie uzyskał zespół wokalny „CANTABILE”.

Prezentujemy opis dokonań Katarzyny Wierzbickiej:

Katarzyna Wierzbicka jest obecnie uczennicą klasy trzeciej gimnazjum, jednak już od dawna pracowała na swój wizerunek, w tym roku w szczególny sposób doceniony przez uczniów i nauczycieli. Tylko dokonania ostatnich kilku miesięcy tworzą kartę zapisaną przez najróżniejsze formy aktywności szkolnej.


Kasia została wybrana do najważniejszego organu przedstawicielskiego uczniów. W ramach działań samorządowych przygotowała i przeprowadziła, umiejętnie współpracując z innymi uczniami:

*        Dzień Edukacji Narodowej, czyniąc z tego święta wydarzenie niepowtarzalne i niezapomniane;

*        Nowatorski Szkolny Dzień Samorządności, konstruując pomysłowy i niezwykle atrakcyjny, tak dla uczniów, jak i nauczycieli, program edukacyjno - rozrywkowy;

*        Młodzieżowe Warsztaty Ożywienia Obywatelskiego, integrując społeczność gimnazjum i szkoły podstawowej

*        Okazjonalne dyskoteki szkolne, promujące aktywny i kulturalny sposób świętowania.
Katarzyna uczestniczyła w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Samorząd Uczniowski Kuźnią Postaw Obywatelskich”. W jego ramach propagowała demokratyczne zasady obowiązujące w społeczeństwie XXI wieku, prowadziła samodzielne lekcje dla młodszych uczniów, poszukując i wcielając w życie braci gimnazjalnej zupełnie nowe treści. Dzięki niej, między innymi, odniosły sukces akcje wolontariackie:

*        Zebrane zostały książki polskie dla goszczącej w naszej szkole delegacji litewskiej;

*        Została usypana ogromna góra nakrętek i grosza; plastikowe skarby wsparły akcję Stowarzyszenia Mamy Wielkie Serca, a „złote drobinki” zasiliły miedzy innymi projekt realizowany już od dwóch lat przez nauczycieli i Szkolny Klub Wolontariatu „Adopcja na odległość”.
Kolejnym, wielkim osiągnięciem była szkolna zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska w Łęczycy. Dyrektor placówki i jej pracownicy, odbierając uczniowskie dary, nie szczędzili organizatorom słów uznania. Kasia jest uczennicą obecnie niezbędną; wydaje się, że na zawsze wpisaną w szkolną rzeczywistość gimnazjum. Tak uczniowie, jak i nauczyciele często słyszą od wyjątkowo wrażliwej i aktywnej dziewczyny „Może w czymś pomóc?”… To w szarej szkolnej codzienności bajecznie barwne i choć zwyczajne, magiczne słowa - „okno otwarte na człowieka i jego poszarpane serce”. Dzisiejsze wyróżnienie dla Kasi to zaszczyt dla całej gimnazjalnej społeczności i najwspanialsza forma uznania.











 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"