: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :











Szkolny Dzień bez Przemocy (06.06.2013r.) podporządkowany został wybranemu przez uczniów tematowi „Jesteśmy przeciwko …przemocy fizycznej i psychicznej”. Pierwszy punkt stanowiło podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego na najciekawszy transparent interpretujący wymienioną wyżej tematykę. Gimnazjaliści kolejny raz wykazali ogromne zaangażowanie i pomysłowość. Każda klasa doskonale wywiązała się z przyjętego zobowiązania. Transparenty były niezwykle barwne i estetycznie wykonane. Komisja. którą stanowili członkowie Rady Pedagogicznej pod przewodnictwem p. Dyrektora, nie miała łatwego zadania. Jednak zwycięzca- klasa II A- uzyskał aż 5 głosów i zdecydowanie pokonał swoich „rywali”. Nagrodę-dyplom i bon na „niepytanie”- wręczył Dyrektor Gimnazjum, składając klasie gratulacje. Konkurs oraz jego podsumowanie przygotowała grupa uczniów z klasy I A, realizująca projekt „Zostać przedsiębiorczym”.
Kolejnym etapem było wystawienie niezwykle poruszającej scenki „Jesteśmy przeciwko…”. To następna grupa projektowa przygotowała wymowną inscenizację, w której oskarżona była …PRZEMOC. W sugestywny sposób , łącząc cenne i trafne przesłanie ze zdolnościami aktorskimi, uczniowie zaprotestowali przeciwko wszelkim formom przemocy…szczególnie tym, które nie przynoszą siniaków, ale odbierają radość życia i wiarę w sprawiedliwość. W scenie wieńczącej dramę wszyscy uczniowie, jednogłośnie skandowali „Jesteśmy przeciwko PRZEMOCY”! Podsumowaniem działań związanych z realizacją programu Szkoły bez Przemocy był szkolny happening. Uczniowie, przemierzając ulice Świnic, prezentowali swoje transparenty oraz propagowali hasła typu: „Proszę , przepraszam, dziękuję, to nic nie kosztuje” czy „Uśmiechaj się częściej, kolego, wtedy uśmiech nie rdzewieje”. Pochód prezentował się barwnie i efektownie.
Na zakończenie dnia odbył się długo oczekiwany turniej piłki nożnej, który realizował dwa podstawowe hasła- rywalizacji fair play i sportu bez agresji. Został przygotowany przez dwie grupy projektowe z klasy I B. Zmagania dostarczyła mnóstwo emocji tak zawodnikom, jak i kibicom. Sędzia- Filip Wituła - czuwał, żeby zachowane zostały wszystkie przepisy obowiązujące w rozgrywkach piłki nożnej. Po raz kolejny klasa III C udowodniła swoje mistrzostwo. Gratulacje! Wyrazy uznania należą się również niektórym uczniom klasy I B. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem, czuwając nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem turnieju.
Klasy pierwsze pozytywnie zaistniały w rzeczywistości szkolnej, udowadniając, że nie jest im obce słowo odpowiedzialność, a pomysłowość wykracza poza codzienność uczniowskiego życia. Dzień ten to kolejny „upominek” dla szkolnej społeczności, w której osiągnięcia dydaktyczne są równie ważne, jak wpajanie właściwych zasad na drodze, którą wyznaczają priorytetowe wartości programu wychowawczego „Prawda, dobro i piękno”.

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców przy naszym gimnazjum, która przygotowała dla nas ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz słodkie przekąski.

Zofia Czubińska











 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"