: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :











W dniu 17.04.2013r. członkowie Szkolnego Koła Fizycznego „Świetliki” wraz z kandydatami wzięli udział w zajęciach, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Pomorska 149/153, organizowanych w ramach XIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki (szczegółowy plan festiwalu: http://www.festiwal.lodz.pl/).
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od bardzo interesujących zajęć warsztatowych prowadzonych przez Piotra Jaconia, ich tematyką było obrazowani termiczne. Pokazy z kamerą termowizyjną wciągnęły młodzież, która aktywnie włączyła się w przeprowadzane doświadczenia. Szczegółowo omówione przez prowadzącego zjawiska usystematyzowały wiedzę odbiorców i wprowadziły w świat zastosowań obrazowania termicznego.
Kolejnym etapem naszego spotkania z fizyką był udział w wykładach. Na pierwszym z nich Jerzy Kierul odpowiadał na jakże nurtujące pytanie czy jesteśmy sami we wszechświecie – „Życie we wszechświecie”. Dostarczył wielu ciekawych informacji o warunkach jakie muszą być spełnione by zaistniały warunki do życia dla organizmów oraz wskazał „podejrzane” o życie planety. Wykład „Ludzki głos – najdoskonalszy instrument muzyczny” Jerzego Ledziona wprowadził nas w magiczny świat dźwięków, ich tworzenia i artykułowania w ludzkim aparacie mowy. Wykład zelektryzował odbiorców.
W pracowni mikroprocesorowej Witold Kozłowski zaprezentował nam niesamowite połączenie fizyki, informatyki i techniki. Przedstawił i omówił kilka projektów opracowanych i zaprogramowanych pod jego okiem przez studentów. Mikroprocesory i ich zastosowanie przykuły uwagę wszystkich odbiorców. Również niemniejsze zainteresowanie wzbudziły roboty i ich umiejętności oraz mikroskop tunelowy i jego zastosowania.
Pełni wrażeń po inspirujących wykładach i wciągających pokazach warsztatowych zrobiliśmy krótką przerwę obiadową, by ponownie wrócić na dużą aulę na rozstrzygnięcie IX edycji konkursu Polskiego Towarzystwa Fizycznego „Fizyka da się lubić”.
Drużyna w składzie:
1. Kamińska Zuzanna
2. Kęska Patryk
3. Zielonka Wojciech
4. Jeszka Kamil
5. Prądzyński Kacper
6. Mateusz Górniak
otrzymała dyplomy i upominki za udział w kategorii eksperyment za poniższą pracę: /załącznik/

Andrzej Kęska


Załączniki:
Praca zgłoszona na Festiwal









 Wstecz

Certyfikat "Projekt z klasą"